Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

bmw e39 m57d30


Troxu866

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może nie powinienem zaczynać zabawy od zmiany mapy i pewnie od razu nie będę tego robił, ale chciałbym uzyskać informacje jak dużo sprzętu jest potrzebne do tego aby wgrać mapę do tego bolidu jak to zrobić i jak zachować starą zawartość sterownika w przypadku kiedy chciałbym do niej wrócić? Znam ryzyko liczę się z tym że mogę uwalić sterownik i będę musiał kupić zestaw startowy ale chciałbym się w obrębie mojego auta nauczyć jak to się robi, byłbym mega wdzięczny za pomoc, jeśli byłby ktoś z Bydgoszczy lub okolic i zechciałbym mi pokazać parę tajników tej zabawy byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej po OBD. Bez wyjmowania komputera na stół. Potrzebujesz na pewno dobrego prostownika do utrzymywania napięcia i odpowiedniego interfejsu do czytania/wgrywania zawartości ECU wraz z oprogramowaniem. Chińskie interfejsy z softem kupisz taniej i w wielu miejscach, ale ich używanie wiąże się z ryzykiem związanym z poprawnym działaniem, brakiem jakiejś sensowniejszej gwarancji. Wtedy to praca na własną odpowiedzialność. Oficjalna dystrybucja czy legitny sprzęt to już drogie zabawki, ale za to pewność działania i odpowiedni support. Jeżeli mówimy o modyfikowaniu sterowników to jeszcze inna para kaloszy. 

  • Lubię to! 1

-E21🖤E30🖤E36🖤E46🖤E90🖤-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy generalnie programem jak ncs jestem w stanie wgrać mapę? czy to zupełnie inne programy i czy kdcan wystarczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
25 minut temu, Troxu866 napisał(a):

czy generalnie programem jak ncs jestem w stanie wgrać mapę? czy to zupełnie inne programy i czy kdcan wystarczy?

 

Nie. Do wgrania mapy potrzebujesz kabla i programu np MPPS. 

 

  • Lubię to! 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2024 o 19:21, Troxu866 napisał(a):

czy generalnie programem jak ncs jestem w stanie wgrać mapę? czy to zupełnie inne programy i czy kdcan wystarczy?

 

Nie jestes.

 

Kabel kdcan umozliwi ci zgranie i wgranie mapy w starych silnikach benzynowych sterowanych przy uzyciu MS41/42/43/45 ( sa dedykowane proggramy do tego, w dosc przystepnej cenie).

W e39 pewnie masz DDE4.0 (edc15), wiec mozesz uzyc tego: 

https://www.bimmertuningtools.com/product/dde4-quickflash/

 

39$ to nie wygorowana cena i umozliwia zgranie/wgranie mapy przez port OBD uzywajac kabla kdcan

  • Super 1

Potrzebujesz pliki tuningowe? Stage 1 / EGR Off / DPF Off / AdBlue OFF / inne?

https://ecufilesperformance.nl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2024 o 15:40, Troxu866 napisał(a):

To jest samo oprogramowanie czy razem z jakimś urządzeniem?

DDE4.0 Quickflasher to tylko oprogramowanie, 

do pracy wymaga zwyklego kabla kdcan.

 

Rownie dobrze mozesz kupic Kess V2 Clone na allegro albo MPPS18; cenowo od 100zl chyba i masz razem z oprogramowaniem

  • Lubię to! 1

Potrzebujesz pliki tuningowe? Stage 1 / EGR Off / DPF Off / AdBlue OFF / inne?

https://ecufilesperformance.nl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...