Skocz do zawartości
 • Witaj na BimmerTech.pl

  Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

  Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

   

bFlash


BimmerPerformance

Rekomendowane odpowiedzi

bFlash to unikalne, rewolucyjne narzędzie do strojenia sterownikow, które łączy w sobie funkcje flashera, skanera diagnostycznego, rejestratora danych, analizatora magistrali CAN i wizualizatora dla WinOLS.

bFlash został stworzony przez BC Consulting, jednego z wiodących dostawców oprogramowania do kalibracji samochodów europejskich.

Ponieważ bFlash to coś więcej niż tylko narzędzie do programowania ECU, nie można go porównywać z żadnymi tradycyjnymi flasherami, którym brakuje wielu ważnych funkcji do strojenia i codziennego użytku.

Twórcy bFlash przestudiowali narzędzia OEM używane przez inżynierów zajmujących się kalibracją w fabrykach, ich funkcje i możliwości. Na podstawie ich specyfikacji postanowili stworzyć własne narzędzie, równie zaawansowane sprzętowo, ale z prostym i intuicyjnym interfejsem oraz przyjaznym dla użytkownika systemem referencyjnym.

 

Zalety bFlasha:

 • Wysoka prędkość i bezpieczeństwo na poziomie narzędzi OEM;
 • Diagnostyka, rejestracja danych i emulacja dla WinOLS;
 • Łatwy w użyciu interfejs;
 • Wbudowany system pomocy;
 • Regularne aktualizacje oprogramowania;
 • 5 lat gwarancji.


Sercem naszego projektu sprzętowego jest mikrokontroler NXP MPC57xx, ten sam MCU, który jest używany przez kilka narzędzi do programowania i/lub debugowania OEM, co zapewnia ultraszybką wymianę danych z ECU samochodu.

Pozostałe komponenty sprzętowe są wykorzystywane do różnych metod programowania obsługiwanych przez bFlash, takich jak OBD CAN, BDM, Boot, DoIP Ethernet, Flexray, Jtag i wiele innych.

 

Kluczowe komponenty

 • Procesor NXP MPC57xx (3 pojedyncze rdzenie, 160 MHz);
 • Flexray: podwójny kanał TJA1080 A/B 10 Mbit/s, z możliwością zimnego startu magistrali;
 • DoIP: DP83848C PHY do gigabitowego Ethernetu ze zintegrowanymi magnesami 1:1;
 • Magistrala CAN: Podwójny TJA1051 zdolny do jednoczesnej komunikacji na 2 magistralach;
 • Bufory JTAG: przesuwnik logiczny z zabezpieczeniem magistrali logicznej i automatycznym wyłącznikiem zasilania 3,3/5V. Do 25MHz;
 • USB: FTDI FT2232H.

 

Oprogramowanie:


bFlash to wysoce zaawansowane i niezwykle niezawodne narzędzie do programowania ECU.

bFlash może odczytywać i zapisywać ponad 400 różnych typów ecu, obejmujących ponad 6000 różnych kombinacji modeli/silników.

Programowanie odbywa się albo przez OBD (CAN, K-Line, Ethernet), w trybie Bench (podłączenie bezpośrednio do ECU bez otwierania go), BDM (moduł debugowania w tle), Bootmode, JTAG. Unikalna funkcja bFlash — tryb programisty, który umożliwia dodawanie własnych (nowych) protokołów i/lub kluczy RSA dla określonego ECU.

 

bDiag to kompletny czytnik kodów błędów, który posiada natywny moduł dla prawie wszystkich marek samochodów. bFlash poda najpierw kod producenta wraz z opisem oraz, jeśli jest dostępny, również kod OBD2.

Dzięki funkcji DTC Finder w bManager możesz łatwo dezaktywować każdy z znalezionych kodów błędów w pliku ECU.

 

bLog to kompletne i szybkie rozwiązanie umożliwiające dostęp do parametrów określonych przez producenta w czasie rzeczywistym.

Moduł zawiera wbudowane ustawienia wstępne do rejestrowania tylko wymaganych parametrów, a także obsługuje protokoły fabryczne dla większości marek samochodów.

Dzięki funkcji analizy wykresów w bManager informacje tekstowe są konwertowane na grafikę 2D i 3D, które można łatwo przeglądać i analizować.

Pliki dziennika mogą służyć zarówno do strojenia, jak i do diagnostyki i identyfikacji błędów.

 

bSpy to narzędzie do szpiegowania sieci pojazdów, umożliwiające śledzenie praktycznie każdej komunikacji autobusowej w samochodzie.

Może być używany do rozwiązywania problemów, diagnostyki i naprawy, ale bardziej praktycznym przykładem jego zastosowania byłaby możliwość śledzenia i zapisywania komunikacji i plików, które narzędzie diagnostyczne OEM wysyła do samochodu podczas aktualizacji oprogramowania w salonie.

 

bTrace lub emulacja ECU na żywo (przez OBD) to jedna z wielu innowacji, które ma do zaoferowania bFlash.

Opracowanie tej funkcji zajęło 2 lata. I chociaż ta funkcja będzie najprawdopodobniej używana tylko przez kilku profesjonalnych tunerów, którzy opracowują pliki tuningowe od podstaw, gwarantujemy, że ta funkcja skróci czas programowania o połowę, praca z nią to po prostu przyjemność.

Dzięki firmie EVC, która zapewniła bezpośrednie połączenie między bFlash a ich oprogramowaniem Winols, możesz korzystać z bTrace bezpośrednio ze swoich Winols.

 

bManager to potężne narzędzie online, które pomaga zarządzać, szyfrować/odszyfrowywać, wizualizować lub modyfikować pliki odczytywane za pomocą bFlash.

 

bCloud to zaszyfrowana pamięć masowa w chmurze dostępna dla wszystkich użytkowników bFlash.

Pozwala na zapisywanie odczytanych plików z ECU bezpośrednio z bFlash do osobistej chmury, na przykład, jeśli chcesz odstawić samochód wiele lat później, możesz po prostu ponownie pobrać plik ze swojej chmury.

Możesz także użyć bCloud jako bazy danych plików tuningowych do przechowywania plików tuningowych (lub plików tuningowych dla twoich handlarzy niewolników) i programowania ich bezpośrednio z chmury do samochodu.

Wszystkie pliki przechowywane w jednym miejscu z bezpośrednim połączeniem z urządzeniem bFlash jest bardzo praktyczne i pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Klienci posiadający własny serwer mogą skonfigurować chmurę na własnym serwerze do zapisywania plików.

Istnieje również bezpośrednie połączenie między bCloud i bManager, dzięki czemu odczytane pliki mogą być przetwarzane natychmiast i automatycznie, jeśli sobie tego życzysz.

 

Koncepcja Master / Slave
Cały sprzęt podrzędny i główny jest identyczny.

Aby zdekodować oprogramowanie z narzędzi, tuner Master może zakupić wtyczkę oprogramowania (bMaster).

Istnieją również opcje multi-master, semi-slave i specyficzne dla marki opcje Slave, w których jeden slave może mieć wielu masterów (jeśli wszyscy się zgodzą, na przykład specjalista VAG, który sprzedaje tylko pliki VAG swoim klientom, może zezwolić swoim klientom na zakup plikow Mercedesa lub BMW od innego mastera).

Wygodnie jest mieć kilka opcji, gdy np. jeden master jest niedostępny (z powodu wypadku, choroby czy urlopu), można łatwo przełączyć slave na innego mastera na określony czas.

 

Automatyczne sumy kontrolne i CVN


Wszystkie sumy kontrolne są obliczane automatycznie przez bFlash przed programowaniem, nie należy samodzielnie obliczać sumy kontrolnej.

W zależności od typu ECU, bFlash może również poprawić CVN (numer weryfikacji kalibracji), licznik Flash i/lub Flash Date&Time, aby programowanie nie pozostawiło śladu.

Proszę zapoznać się z «Przewodnikiem pomocniczym» w oprogramowaniu bFlash dla konkretnego modelu samochodu, aby sprawdzić, czy CVN lub Flash Counter są naprawione, czy nie.

 

Subskrypcja


bFlash jest dostarczany z roczną subskrypcją.

To gwarantuje, że będziesz otrzymywać regularne aktualizacje z najnowszymi protokołami.

Twórcy bFlash wybrali system subskrypcji w oparciu o doświadczenie, które pokazało, że każde narzędzie dostępne bez subskrypcji pozostawało w tyle pod względem nowych rozwiązań, gdy tylko sprzedaż nowych interfejsów ustała.

Ponadto subskrypcje służą do utrzymania infrastruktury sieciowej wymaganej do funkcji wirtualnego czytania, a także bCloud i bManager.

7CN1ViQG7CL4QCareRyovyzhvdD5qTGu.jpg

Potrzebujesz pliki tuningowe? Stage 1 / EGR Off / DPF Off / AdBlue OFF / inne?

https://ecufilesperformance.nl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...