Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

Asystent martwego pola - problem


Robert76

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim jestem posiadaczem BMW 530dx z 2017 r G31 tak jak w tytule mam problem z systemem asystent martwego pola auto było już chyba z 5 razy w serwisie BMW ale nie mogą sobie poradzić z tym problemem chodzi o to ze na autostradzie przeważnie przy prędkości 130 do 150 kmh pomimo ze nie ma żadnego auta z boku to to system mówi mi ze z prawej strony jest jakieś auto i odpycha mnie na lewa stronę i robi to tylko i zawsze z prawej strony na lewa. Nieraz mogę przejechać 100km i nic takiego się nie dzieje a nieraz jadę 30 km i na tym odcinku potrafi zrobić tak 5 razy dodam listę rzeczy które były wymienione lista będzie przetłumaczona z jeżyka niemieckiego ale  ktoś kto się zna będzie wiedział o co chodzi 


Tylny prawy czujnik martwego pola/jednostka sterująca.
Zderzak wymieniony w celach testowych.
Wymienione lusterka zewnętrzne.
Wymieniono przednią szybę wraz z systemem kamer.
Kamera KAFAS wymieniona i ponownie skalibrowana.
Wymieniono jednostkę sterującą „Body Domain Controller”.
Wymieniono kontroler domeny linii do ciała.
Oprogramowanie pojazdu aktualizowane kilka razy.


Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł albo idee a może już ktoś się z takim czymś spotkał to proszę o kontakt będę wdzięczny  dodam ze mogę wysłać krótki film jak zachowuje się auto w tej sytuacji.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Cześć, na wstępie zapytam, czy po tych dziwnym zachowaniu na autostradzie, podłączałeś komputer diagnostyczny i czy moduł od sterowania asystentem ruchu wskazał jakieś błędy? Obstawiam problem z którymś z czujników lub jakiś błąd w oprogramowaniu.

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie nie podlanczalem ale w serwisie za kazdym razem nie bylo zadnych bledow i dwa razy kolega podlanczal iste i tez nic nie pokazywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • DracoBlue zmienił(a) tytuł na Asystent martwego pola - problem
  • Administrator

Czy możliwe, że serwis źle wykonał kalibrację?  Jak odpycha z prawej to skupiłbym się na radarach z prawej strony. Pytanie czy robiłeś aktualizację auta do najnowszej wersji oprogramowania?

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto robilo juz tak przed wymiana kamery i przed kalibracją wiec podejrzewam ze kalibracje po wymianie kamery zrobili dobze bo grozi im ze oddam im to auto w poniedzialek jade jeszcze raz do serwisu i maja ostatnia szanse na naprawe jak nie zrobia to bede zmuszony oddac im auto a oni mi pieniadze a czujniki i radar tez byly wymienione i co najmiej 3 razy bylo nowe oprogramowanie robione ja sam dalem raz do kolegi potem bylo w innym serwisie BMW tam tez robili aktualizacje oprogramowania no i wtym gdzie kupilem z tego co wiem to tez bylo conajmiej 2 razy robione problem jest ze BMW samo juz nie wie co mozna zrobic 😞

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeżeli auto jest na gwarancji to jak najbardziej, musi to naprawić serwis.

  • Lubię to! 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pozwolisz im skasowac bledy, popros zeby Ci je wydrukowali, chcialbym zobaczyc cala liste.

Dodatkowo jaki jest i-step dla modulow? Wystaczy ze jest niezgodnosc odpowiedzialnych modulow i G (jak i F) juz zaczna robic cyrki.

Serwis nie zawsze (albo prawie nigdy) nie jest w stanie ogarnac podstaw, a tutaj juz wyzsza szkola jazdy 😄

 

Wiec rozpocznijmy od tych dwoch rzeczy:

- pelna lista bledow;

- drzewko z esysa po obliczniu TAL (majac ostatanie pszdata 4.39.x)

  • Lubię to! 1

Potrzebujesz pliki tuningowe? Stage 1 / EGR Off / DPF Off / AdBlue OFF / inne?

https://ecufilesperformance.nl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzisiaj oddalem auto do serwisu ale jak je dostane spowrotem moze  jutro i pojezdze pare kilometrow to jestem prawie pewny ze znowu tak bedzie reagowal i wtedy jak bedziesz mial ochote to mozemy sie skontaktowac i cos sprobowac z tym zrobic dodam ze tez mam iste ale za bardzo sie nie znam wiec jak ktos ma pojecie to moze mie pokierowac z gury bardzo dziekuje. z tego co pamietam to kolega ktury pracowal kiedys w BMW podlanczal pod komputer i mowil ze nie ma zadnych bledow w serwisie tez mowia ze nie pokazuje zadnych bledow :(. Pozwole sobie wrzucic krutki filmik z tego zachowania sie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzien dobry mala aktualizacja 2 dni temu odebrałem auto z serwisu BMW wymienili mi przedni zdezak ponoc bylo cos tam malowane i jakies zacieki (podejrzewam ze poprzedni wlasciciel cos prubowal robic nie fachowo ) zrobilem juz jakies 300 km po autostradzie i narazie auto zachowuje sie normalnie . Mam nadzieje ze juz tak zostanie tak wiec jak ktos bedzie mial podobny problem to prosze dobrze posprawdzac karoserie i zdezaki wszystkie bo ja bylem przekonany ze ten problem jest z tylu a okazalo sie ze to byl przedni zdezak 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...