Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

BMW vs AUDI


DracoBlue

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Cześć, nie wiem czy zauważyliście ale pewnie tak, zazwyczaj udostępniane filmiki na socialach, że Audi lepsze od BMW itd 😄 Ogólnie śmieszy mnie to jak można porównywać BMW do Audi, Mercedes vs BMW jak najbardziej ale nie auto z grupy VAG, które nawet w salonie jest dużo tańsze niż BMW to nie ta liga... A co Wy o tym myślicie? Wiadomo, że większość ludzi którzy to udostępniają to posiadacze Audi, których nie stać na BMW i serwisowanie 😄 A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? 😄 

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Audi, Mercedes, BMW - jestem fanem BMW od pierwszej mojej E21, niestety zawsze są to starsze auta. Zgadzam się, bardziej bym skłaniał się Mercedes - BMW, Audi jest według mnie bardziej masowy, grupa VAG jest ogromna i mnóstwo tam różnych marek od superaut do Skody i chyba kierują się do innych odbiorców niż BMW. A te takie śmieszne dowcipy z Audi kontra BMW no cóż, myślę że jest powiązane trochę z polskim stereotypem młodego posiadacza BMW (bez urazy). Mercedes tak, przyznam się że BMW F30 a Mercedes CLA  z tego samego okresu no tu nie wiem.  

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To racja i najczęściej jest porównywane powiedzmy starsze E60 z dużo młodszym Audi 😄 A jakby porównywać E60 z Audi w podobnych rocznikach to sprawa jest jasna.

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam się dla mnie we wszystkich wcześniejszych kategoriach sprawa jest jasna BMW, jednak niekiedy firma samochodowa wyskoczy z czymś co ma to coś, jak np(  Mini, Fiat 500, E30, itd.) i tu jest Mercedes z klasą A i wszystko co jest na tej bazie. BMW i Mercedes ma takie genialne momenty. Audi sorki, nie ma nic za czym serce bardziej by zabiło. Jest wyjątek Audi TT ale jakże on jest nie podobny do Audi normalnie nie pasuje.

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes jest w miarę ok ale strasznie dziadkowy. Audi odpada bo ten styl mi kompletnie nie służy nie rozumiem osobiście fenomenu i zachwytu na nad tą marką. BMW zawsze było i będzie dla mnie na pierwszym miejscu. Wszystko na swoim miejscu sensownie skonstruowane i styl jakiego nie ma żadne inna marka. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja mam aktualnie 525d E61 i A6 4F 2,7V6 TDI, porównując obydwa te auta, ostatnio doszedłem do wniosku że idealnym rozwiązaniem byłoby połączyć siły konstruktorów różnych koncernów i stworzyć auto idealne.

E61

Absolutnie bez porównania bije na łeb Audi w prowadzeniu.

Silnik ma gorszą kulturę pracy, ale za to jest mniej upierdliwy konstrukcyjnie.

Środek wykonany bardziej solidnie, ale giga minus za brak "cupholderów" w standardzie.

Zawieszenie, łatwiejsze w naprawie.

4F

Bardziej logiczna i poręczna obsługa multimediow.

Dużo lepsze światła.

I tak można wyszukiwać... Ale będąc szczerym, dużo chętniej jeżdżę E61.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...