Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

Poprawa nagłośnienia :)


MaciekDOPS

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Jako temat audio w e60/61 nie dawał mi spokoju walczyłem dalej i udało się zrobić coś naprawdę sensownego:) pogrzebałem troche i znalazłem jak podłączyć wzmacniacz bezpośrednio pod radio a nie przez konwerter RCA co dało zadowalający efekt. Więc do dzieła:)opcja dla wersji bieda:)  kupiłem kabel RCA i z jednej strony przylutowalem piny i podłączyłem w kostkę w której jest aux ( schemat pod postem , conector b ) . Wyprowadziłem je do bagarznika i podłączyłem pod wzmacniacz. Następnie wyprowadziłem kable do głośników pod fotelami i podłączyłem do wzmacniacza (Ori kostki zostały luźne ). Konieczna jest wymiana tych głośników na głośniki z HiFi lub L7. Podłączyłem to wszytko , zakodowałem i cieszę się "porządnym " basem:)

 Przerabiałem też koledze w wersji z HiFi i to prostsza robota . Nie chciałem ingerować w wiązkę więc kupiłem zepsuty wzmacniacz i wykorzystałem z niego złącze do którego przylutowalem kabel RCA, wyjścia głośników i remonte 🙂 tu nic nie trzeba kodować .

 Jedna i druga opcja jest rozpisana na schemacie poniżej 🙂 oczywiście zasilanie pod Aku przez bezpiecznik:) działa również w e90 i e87:)

 Na zdjęciach poniżej moje realizację 🙂
 Polecam takie przeróbki bo  BMW poprostu nie przewidziało że niektórzy lubią porządny bas 🙂 dodam tylko że L7 nie zejdzie tak nisko 🙂

 Opis schematu:
 AZBL- sygnał lewy
 AZBR- sygnał prawy
 RADIO ON - remonte
 ZBL- głośnik lewy
 ZBR- głośnik prawy

Edytowane przez MaciekDOPS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Witam, niestety nie widać załączonych zdjęć.

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • DracoBlue przypiął/eła ten temat
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...