Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

Efekty płukania silnika 2 x Oilsyn RelaseTech Power Cleaner + Oilsyn ReleaseTech Power Flush


DracoBlue

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Cześć, 10 tyś km wlałem do swojej 530d 2x płukanka długodystansowa Oilsyn RelaseTech Power Cleaner i zrobiłem na nich 10 tyś km, przy zmianie wlałem również płukankę postojową na 30 min Oilsyn ReleaseTech Power Flush, a oto efekty w korekcjach wtryskiwaczy przed i  po płukaniu. Jak widać korekty dużo się poprawiły.

PRZED:
340465660_951206279457189_1151854712359504647_n.jpg

PO:

340573070_3659582254271052_7253528728057829777_n.jpg

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Administrator

Na równomierność pracy silnika czyli na korekty ma również wpływ kompresja silnika, nie tylko stan wtryskiwacza :)

Jeżeli kompresja na cylindrach jest mocno rozjechana, korekty również będą.  Także nie zawsze zła korekta świadczy o stanie wtryskiwacza, bo może to być słaba kompresja na tym cylindrze, zapieczone pierścienie, pęknięty - wypalony tłok itd.

Wszystkie wtryskiwacze mam po regeneracji i nie używałem żadnych środków do baku.

Jeżeli kompresja jest niska to jednostka sterująca (ecu) będzie podlewać ten cylinder bardziej by wyrównać ciśnienie i korekta tego wtryskiwacze również będzie wyższa na +

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części się zgodzę, ale nie ze wszystkim.

Korekty i owszem mogą się rozjeżdżać przy niższej kompresji, gdyż ECU za wszelką cenę będzie utrzymywać dany cylinder przy "prawidłowej" pracy.

Kwestia płukanek...tyle ile ich jest na rynku, tyle opinii, ja stosuje, ale nie wierze w "dietę cud", czyli że nagle pomoże w aucie z przebiegiem 600,700,800tkm (czytaj polskie 240tkm), które miało regularnie zmieniany olej, na "made in market" co min 30tkm(czasem się smykło o te 10+). Mówiąc inaczej, jeśli auto jeździ u mnie długo, to po zakupie pierwsze dwie, trzy wymiany oleju robię z płukanką, później co drugą, trzecią, ale stosuje tylko i wyłącznie dobre oleje (Liqui Moly, Meguin) i wymieniam co 10-12tkm.

Przykłady który podałeś, czyli wypalony, czy pęknięty tłok są na tyle destrukcyjne że tam już o utrzymaniu pracy danego cylindra poprzez zawyżoną korektę raczej nie ma mowy.

Zawyżanie korekty nie ma na celu "podwyższania ciśnienia" bo jak, rozjazdy w korektach są spowodowane dążeniem ecu do jak najbardziej prawidłowej pracy silnika w panujących warunkach, czy to słabej wydajności układu wtryskowego, np. jednego z wtryskiwaczy, czy np. minimalnych różnic kompresji pochodzących z przyczyn różnych, np. zanagarowanych zaworów, zapieczonych pierścieni, zużytych wałków... czy miliona innych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To wiadome, płukanka nie naprawi tego co już zepsute bądź zużyte ale na zapieczone pierścienie i oczyszczenie silnika jak najbardziej spełnia swoje zadanie. Dużo osób lejąc płukanki oczekuje cudów, że nagle z trupa nowy silnik się zrobi ale tak się nie da. Płukanka ma za zadanie wyczyścić i usunąć różne depozyty po starych olejach, nagarach z silnika. Dla przykładu zamieszczam zdjęcia mojego znajomego po użyciu płukanki Oilsyn Power Flush na 1h przed zmianą oleju. Efekt czyszczenia widać gołym okiem. Dodam jeszcze, że korekty wtryskiwaczy również mają się nijak do ich stanu, miałem wtryskiwacze z książkowymi korektami, natomiast po sprawdzeniu ich na stole okazało się, że wszystkie wymagają regeneracji. :) 

285784428_478535980701401_2504271569460789014_n.jpg

286628398_687885038944240_3213332043771362959_n.jpg

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...