Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

Tego się nie spodziewałem - e61 LCI i LM2 w przedlifcie


Jacolj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie powiem, że do tej pory nie miałem żadnego problemu z kodowaniem na własny użytek, ale trafiłem na przysłowiowy kamień :(. Mam e61 z 2005r z zamontowanymi lampami poliftowymi (przód i tył). Wszystko działało jak należy - tzn miałem zakodowane światła powitalne z miękkim zapalaniem i gaszeniem ringów, DRL itp. Jakiś czas temu wymieniłem migacze boczne (w błotnikach przednich) na ledowe i kilka dni temu chciałem wyłączyć sprawdzanie, żeby nie mrugały przy odpalaniu auta. Zaczytałem więc moduł lm2 i wyłączyłem zimne i ciepłe sprawdzanie, oraz meldunki migaczy i zakodowałem. Niestety nie mam pojęcia, kiedy pojawił się problem i co jeszcze nagrzebałem (walczę już 3 dzień), ale w pewnym momencie nieroztropnie zakodowałem auto pustym MANem i wszystko sobie zresetowałem. Na zegarach oczywiście pojawiło się full błędów przepalonych żarówek (wiadomo lami LCI z ledami), przestały działać światła dzienne (ringi) i światła powitalne. Ok poradziłem sobie z błędami ledów i właściwie prawie wszystko udało mi się przywrócić do dawnego stanu. PRAWIE, bo niestety od tych 3 dni za cholerę nie mogę włączyć ringów jako dzienne i postojowe oraz powitalne. Póki co nie mam wogóle świateł postojowych, ani długich ostrzegawczych (tzn długie są jak odepchnę manetkę przez bixenon, ale jak pociągnę manetkę do siebie to już długich nie ma. Myślałem że może coś się przepaliło z ringami, ale ringi (i to tylko te wewnętrzne) zapalają się i gasną razem z migaczami tylko w momencie zamykania i otwierania auta. Żadne kombinacje w kodowaniu nie zmieniają tego stanu rzeczy :(. Tylne światła natomiast działają bez problemu, jako drl i powitalne z funkcją soft na paskach ledowych. Niedługo przegląd, a ja nie mam postojówek i długich ostrzegawczych. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, jade w trasę bez kompletnego oświetlenia, w przyszłym tyg, opowiem trochę o moich autach i wrzucę fotki, bo tak głupio od razu z takimi pytaniami z poziomu master 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Światła dzienne przez Angels Eyes (tylko dla samochodów po 03.2007)

LMAPWM_PIN_11_63_33:

wert_01 = 13,2V
wert_02 = wyłączone
wert_03 = 12,2V = standard
wert_04 = 13,0V
wert_05 = 100%
wert_06 = 12,7V

 

PWM_AN_SL_V_AL_1_34:

wert_01 13,2v
wert_02 wyłączone
wert_03 13,0v
wert_04 13,2v
wert_05 7,7v
wert_06 7,2v = standard
wert_07 13,0v
wert_08 12,7v

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...