Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

BMW - TARCZE HAMULCOWE - która marka jest najlepszym wyborem.


DracoBlue

Jakie tarcze hamulcowe do BMW polecasz?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie tarcze hamulcowe do BMW polecasz?

    • OE BMW
      0
    • A.B.S
      0
    • ATE
    • Brembo
    • Bosch
    • Zimmermann
    • Textar
      0
    • TRW
      0
    • Ferodo
      0
    • Hella pagid
      0
    • Jurid
      0
    • Febi BILSTEIN
      0
    • Meyle
      0
    • EBC
      0
    • Remsa
      0
    • Blue print
      0


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Cześć, w tym dziale piszemy jakie tarcze polecamy i dlaczego. Proszę również o głos w ankiecie wyżej. Post stworzony po to aby nie robić zbędnego spamu na temat tarcz hamulcowych w innych działach. Jeżeli nie ma jakiejś firmy w ankiecie proszę o komentarz.

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • DracoBlue zmienił(a) tytuł na BMW - TARCZE HAMULCOWE - która marka jest najlepszym wyborem.

Obecnie testuje taki scenariusz:
- Tania tarcza 

- Drogi, dobry, sportowy klocek

Według zaleceń pewnej osoby, tarcza ma jedynie magazynować ciepło. Klocek zaś jest odpowiedzialny za wytwarzanie tarcia i on powinien być możliwie najbardziej skuteczny. Dopiero zaczynam test więc nie mogę nic więcej powiedzieć.

Tarcze blue print
Klocki Mintex M1144

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak dobrze pamiętam blue print to tak naprawdę febi w środku. Jak się spisuje? Dokładnie jak mówisz tarcza najważniejsze że jest stworzona z odpowiednich materiałów i prosta, a klocek odpowiada za skuteczność hamowania.

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc powiem, obecnie docieram zestaw. Jeszcze nie byłem na szybszej przejażdżce. Nawet autostrady nie widziały.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Zrobione 1200km na zestawie tarcze Febi + klocki TRW COTEC/DTEC zero bicia, hamuje całkiem fajnie lepiej niż na standardowych klockach 🙂

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie BMW.

Tarcze Blue Print
Klocki przód - Mintex M1144
Klocki tył Brembo XTRA

Po kupnie auta tarcze klocki miały jeszcze dobre grubości, ale przy wyższych prędkościach tarcze biły. Po zmianie kompletu uważam że siła hamowania się poprawiła. Ja jestem bardzo zadowolony. Tarcze są ok, proste i nie biją. Docierałem bardzo delikatnie ten zestaw.

Edytowane przez Mateusz118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć 

u mnie komplet przód i tył : tarcze, klocki i czujniki firmy BOSCH , montowane u mnie na warsztacie czerwiec 2023 .

Najważniejsze wg. mnie to idealnie wyczyszczona piasta oraz czysta praca -"biały" montaż  i oczyścicie klucz dynamometryczny , czyli odpowiednie momenty na śrubach (Nm).

 

Pozdrawiam

Krystian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

JA w swoim e92 335d po modyfikacjach mam z przodu Zimmermany tarcze i klocki.  Wymieniałem ok 12 tyś km temu i do dzisiaj zero bicia itp. a czasami zdarza się hamowanie z większych prędkości. Przy okazji zmieniłem piasty z łożyskiem FAG,  jedno łożysko  zaczynało wyć. Tył nie wiem co tam jest bo nie wymieniałem ale nie długo mam zamiar i może założę Textara, trochę tańszy będzie. Kiedyś zakładałem do e32 i nie było problemów. Textary kiedyś szły na pierwszy montaż w bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...