Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

Interwał olejowy


chemik1980

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Zmieniam co 15 tyś km. Jeżdżę na dobrej klasie olejach + dodatki modyfikujące tarcie. Używam również płukanek co wymianę oleju i tym zabiegiem doprowadziłem silnik do czystości technicznej, olej nie brudzi się zbyt szybko jak na diesla i spokojnie te 15 tyś km zrobię :) 30 tyś jak zalecają to eko-debilizm nie mający nic wspólnego z stawianiem na żywotność silnika.

  • Lubię to! 1
  • Super 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10k km. Nigdy nie zdarzyło mi się trzymać oleju w silniku dłużej niż 15k. Nie planuje czegoś takiego bo po co dorzynać silnik który jest sprawny.

Kiedyś po kupnie okazało się że w silniku jest sporo nagaru to pierwsze zmiany robiłem co 3 k km 😅

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej : max 10tys.

Co kazda zmiane plukanka silnika + filtr (wiadomo) + filtr powietrza

  • Lubię to! 1

Potrzebujesz pliki tuningowe? Stage 1 / EGR Off / DPF Off / AdBlue OFF / inne?

https://ecufilesperformance.nl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak używam różnych. Aktualnie mam wlany XADO VeryLube Turbo

  • Lubię to! 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja nie robię dużych przebiegów i tak ok 9 tyś wymiana oleju i filtrów oprócz paliwowego, oczywiście na oryginałach.     W zeszłym roku wszystkie oleje i filtry wymienione, skrzynia, dyfry, silnik.

Edytowane przez Piotr 2023
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również staram się trzymać interwał co ok. 10k.

Płukanka od ArchOil jest bardzo dobra, a już na pewno lepsza niż te wszystkie nafto-podobne "marketówki", które często nie dają żadnych większych efektów.

Samo stosowanie płukanek uważam za sensowne, kiedyś w VW, gdy od ok. 3k obrotów zaczynało mi brzdękać coś w turbinie (coś, jak paczka śrubek) pomimo powyższych interwałów olejowych, zalałem silnik sprawdzoną płukanką i brzdękanie totalnie ustało. Nie wiem czy przepłukało coś z wirników, ale najwidoczniej coś mu tam pomogło. Od tamtej pory co wymiane oleju płukam te silniki.

  • Lubię to! 2

-E21🖤E30🖤E36🖤E46🖤E90🖤-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja używam płukanki Oilsyn ReleaseTech Power Flush również z pod skrzydła Archoil. Bardzo dobra plukanka estrowa.

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przebieg 372 tyś. Raczej autentyczny, auto kupione od znajomego. 70% jazda autostradowa. Olej zmieniany co 10-12 tyś. bez jakiegoś przywiązania do marki. 5w30 lub 5w40. Bez żadnych płukanek. Filtr markowy MANN itp. Wydaje mi się jak silnik regularnie serwisowany co 10-15 tyś wymiana oleju to nie ma potrzeby stosowa płukanek. Sam olej w sobie ma właściwości czyszczące. Poniżej zdjęcie silnika z wyjętą pompą vacum.

20231007_193420.jpg

20231007_193424.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie rzecz ujmując wydaje mi się również nie mieć sensu stosowania płukanek przy niższych interwałach olejowych, bo i mniej odkłada się osadu itd, a olej zawsze ma swoje docelowe właściwości, gdy pracuje po silniku. Tylko, że mieć taki pewny samochód, albo znać pewnego poprzedniego właściciela to cud. Chyba , że ktoś ma auto od nowości. Kiedyś oglądałem, jak gościu robił test filtracji różnego rodzaju popularnych marek filtrów i o dziwo MANN, którego sam stosowałem bardzo długi czas wypadł blado, albo po prostu nie najlepiej patrząc na jego ceny. 

 

Zrzut ekranu 2024-04-04 230515.png

Zrzut ekranu 2024-04-04 230537.png

-E21🖤E30🖤E36🖤E46🖤E90🖤-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...