Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

BMW R1200GS vs R1200GS Adventure


chemik1980

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Powoli rozgladam sie za jakims dziadkowozem, poki co wybor padl na R1200GS, najlepiej Adventure, z tym ze jest ich zdecydowanie mniej na rynku wtornym. Czy ma ktos doswiadczenie z tym modelem? Jakie sa roznice pomiedzy zwyklym, a Adventem, poza wiekszym zbiornikiem i szprychowanym stalusem? Celuje rocznikowo 2006-2010, bo na nowszy mnie nie stac. Zastanawiam sie jeszcze nad F800GS, ale sam nie wiem, bo z tylu glowy lata mi jeszcze KTM LC8 950, albo 990...takze temat otwarty.

Ale jak wyzej, prosilbym o opinie na temat R1200GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Administrator

Moim zdaniem najlepszą opcją z tych co wymieniłeś będzie R1200GS różnice między zwykłą wersją a adventure to:

- gmole

- zawieszenie z przodu i tyłu ma większy skok (o 2 cm)

- Większy zbiornik paliwa 33l, zwykły ma 20l

- Wyższa szyba 

- Szprychowe felgi

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Dokształciłem się też już trochę i generalnie stwierdzam że poza większym zbiornikiem reszta różnic mało ważna z perspektywy normalnego podróżowania, bo i szybę i gmole można dołożyć, ale ok ADV jest bardziej "napompowany", co mi osobiście się podoba.

Wertując internety doszedłem do wniosku że jednak z wyborem zostane przy śmigle. I najprawdopodobniej chcę celować rocznikowo od 2007, tak żeby była już ESA, przebieg no cóż, będę musiał jakoś żyć ze stanem licznika 100tkm+, bo na nic innego mnie nie stać. Teraz muszę pospinać biedny budrzet i do dzieła. W każdym razie poszukiwania już trwają. A i moje E61 będzie do sprzedania za kilka tygodni ..

Edytowane przez chemik1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...