Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

Bałagan z elektroniką


Misiao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pacjent E46 Touring 3.0d

Problem z licznikiem nie pokazuje migaczy ani świateł jakie są włączone działa tylko prędkościomierz obrotomierz ekonomizer i błędy od Aku oleju trakcji ręcznego i ABS.

Nie łączy się większością CAN i radio przestało działać wyswietlacz nie działał ale muzyka grała po jakimś czasie przestał działać całkiem. Od nowości było wsadzone 2din z ekranem 4:3 wymieniłem na 16:9 też nic, wymieniłem tuner nadal nic, ale wpialem zwykle radio 1din w miejsce tunera i radio w bagażniku w kole zapasowym ale działa normalnie na transmiterze bez zarzutu, multifunkcja w kierownicy obsługuje normalnie.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i mógłby pomóc z tym zrobić? Bardzo uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, chemik1980 napisał(a):

A co mówi ISTA?

No Ista mi właśnie powiedziała że nie łapie się canami ale w tej chwili już nie pamiętam z którymi dokładnie. Czy wystarczy to jakiś dobrze zaprogramować czy szukać co nawaliło i to wymienić? Słyszałem że licznik to łącznik prawie ze wszystkim i że jak licznik nie jest dobrze zaprogramowany to wszystko może się sypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A może magistrala CAN Ci siada, dlatego masz takie problemy? Po Canie idzie dużo rzeczy w aucie, więc dlatego może to być złożony problem z licznikiem, radiem itd

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DracoBlue napisał(a):

A może magistrala CAN Ci siada, dlatego masz takie problemy? Po Canie idzie dużo rzeczy w aucie, więc dlatego może to być złożony problem z licznikiem, radiem itd

A jak sprawdzić żeby mieć pewność że siada? Jestem laikiem jeżeli chodzi o elektrykę w samochodzie 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zacznij od diagnostyki, podłącz komputer i zobacz dokładnie jakie błędy są w sterowniku.

  • Lubię to! 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wyglada na wysypany eeprom w liczniku.

 

nawet jak wymienic licznik to musisz wylutowac eeprom, usunac przebieg i vin zeby zakodowac prawidlowo pod auto

  • Lubię to! 1

Potrzebujesz pliki tuningowe? Stage 1 / EGR Off / DPF Off / AdBlue OFF / inne?

https://ecufilesperformance.nl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...