Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

Brak mocy, Odpalanie po 3Sekundach, EEprom66


R0x0r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. pacjent to Bmw E46 320D M47D20 1999r

Problem polega na tym, że auto jakiś czas temu( oj długi czas temu) uległo awarii. jak się okazało była to pompa oraz wtrysk sterujący. Samochód stał naprawdę spory czas u mechanika, i wczoraj odebrałem auto, jednak nie jest ono do końca sprawne. Rzecz w tym, że mechanik wtrysk wymienił, a regeneracje pompy zlecił serwisowi boscha (jeśli to istotne to mam papiery z serwisu) jednak samochód nie pracuje tak jak należy. Samochód odpala po 3-4 sekundach kręcenia, jak ciepły to minimalnie krócej, ponadto nie ma mocy którą miał przed awarią.  Mechanik zarzeka się że wszystko jest spowodowane błędem EEPROM 66, przez który nie może wykonać adaptacji pompy. Po wymianie komputera problem ma ustać i wszystko ma być w jak najlepszym porządku. Jednak po kilku rozmowach zasugerowano mi, że problem może być przez złe ustawienie pompy przez mechanika, a błąd jest właśnie przez to. Jeśli to istotne to błąd wraca od razu po przekręceniu kluczyka. Może ktoś z was miał podobny przypadek, wie o co chodzi, bo ja już rozkładam ręce, 4k utopione i postęp mizerny... Może zna ktoś jakiś warsztat który załatwi problem raz na zawsze, najlepiej z mazowieckiego. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

 

W związku z Twoim problemem, konieczne będzie dostosowanie nowych parametrów w sterowniku ECU. Możesz to zrealizować za pomocą narzędzia DIAGNOSTIC INFORMATION SYSTEM (DIS), przechodząc do sekcji SERVICE FUNCTIONS/DRIVE/DDE3.0/ADJUSTMENTS/PROGRAM ALL ADJUSTMENTS. Po przeprowadzeniu tego programowania błąd w pamięci EEPROM zostanie trwale usunięty, a pojazd powinien powrócić do pierwotnych ustawień zgodnych z fabrycznymi normami (przynajmniej teoretycznie). Jest to teoria, a jak będzie w praktyce to się okaże. 

  • Lubię to! 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na poczatek przeflashuj DDE uzywajac WinKfp, powinno pomoc.

Jezeli nie, problem moze byc w samym sterowniku i wymagana bedzie wymiana (najlepiej klonowanie starego do nowego).

  • Lubię to! 1

Potrzebujesz pliki tuningowe? Stage 1 / EGR Off / DPF Off / AdBlue OFF / inne?

https://ecufilesperformance.nl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...