Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

Awaria IBS?


chemik1980

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, chyba... 

Wsiadam wczoraj do mojej E61 kluczyk, a tu du.a brak prądu, tylko tykanie pod maską i tyle, odpaliłem na startkable, podłączyłem prostownik na dobrą godz. i w trasę. Zrobiłem jakieś 500km więc myślę że się dobrze doładował, dzisiaj wsiadam i powtórka z rozrywki.

Poczytałem trochę internety i wytypowałem że najczęściej pada "inteligentna klema". Podłączyłem woltomierz i faktycznie po rozłączeniu tego pojedynczego kabla który idzie do klemy plusowej napięcie zaczęło sie stabilizować, czyli znacznie zmniejszył sie pobór. Niestety nie wiedzieć czemu mój amperomierz odmówił posłuszeństwa, dlatego posługiwałem się tylko woltomierzem, ale wszystko wskazuje na to że przyczyna trafiona. 

Teraz pytanie, jak bardzo ważne jest to ustrojstwo IBS i czym grozi jeżdżenie z odłączonym kabelkiem.

A i akumulator jest świeży ma jakieś 6m-cy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Cześć, jaki masz aku AGM? Zobacz czy w kole zapasowym masz sucho i czy moduł MPM się nie upalił. Klema IBS to typowa usterka, na dłuższą metę lepiej ja wymienić. Zrób jeszcze test z odłączona klema czy na drugi dzień odpali.

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku kwasowy VARTA Silver Dynamic I1. Zrobiłem odwrotnie, czyli naładowałem aku, podłączyłem przed chwilą i zobaczę czy do rana go nie wyssie, jak będzie ok to znaczy że bingo, jak nie to zajrzę do bagażnika głębiej. Jak kupiłem tego strucla to właśnie ten że jeden kabelek od IBS był odłączony, a że nasi już tam byli i niemiec płakał przed sprzedażą i zakosił akumulator wkładając jakiś mały słaby, to po kilku dniach byłem zmuszony kupić nowy, właściwy i dlatego się natknąłem na ten rozłączony kabel od IBS przy wymianie, przez pół roku było spoko, do wczoraj.

EDIT:

Diagnoza trafiona, po odłączeniu IBS, tzn. wtyczki z jednym przewodem, auto po całej zimniej nocy odpaliło na strzała. A wiec zamawiam IBS i gra. Gdzieś tam wyczytałem że nie ma różnicy od jakiego modelu, wszystkie działają tak samo, jedynie trzeba wtyczkę przekupywać, prawda to?

Edytowane przez chemik1980
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update EDITu;

Klema wymieniona, wyczytałem gdzieś że generalnie nie musi być dedykowana do E60/61 i pasuje od innych modeli po przerobieniu/przelutowaniu tej pojedynczej małej wtyczki i tak też zrobiłem. Kupiłem od E81 i hasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wiele osób zakłada klemę z LCI lub E91 można lutować i jest też gotowa przejściówka natomiast jest dość droga.

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja jak kupiłem swoją E60 4 lata temu to pół roku przed zakupem Niemiec zmieniał wszystkie przewody przy akumulatorze w ASO (wpis w raporcie) więc mam nadzieję, że nie będę musiał tego robić w najbliższym czasie, a jest to dość częsty problem w E60. A Twoje auto obejmowała akcja serwisowa wymiany kabla zasilającego? Ja byłem na takiej akcji i wymienili mi cały przewód plusowy idący z bagażnika do komory silnika za free.

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czy są dostępne akcje serwisowe dla Twojego auta sprawdzisz tutaj: https://www.bmw.pl/pl/footer/quick-link/bmw-vehicle-recalls.html

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...