Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

Ista D brak niektórych opcji


Kazmistrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Pacjent bmw x5 e53 2004 rok 3.0d. Zainstalowałem Iste ver. 4.01 zdaje się (z tutejszego forum) , próbowałem zrobić dzisiaj inspekcję oleju i sprawdzić stan wtryskiwaczy .Niestety w moim programie nie ma w ogóle tych zakładek , czy któs wie dlaczego ?

Edytowane przez Kazmistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kazmistrz zmienił(a) tytuł na Ista D brak niektórych opcji

Cześć ,
Dokładnie według tego filmika chciałem to zrobić ale u mnie nie ma w ogóle tych zakładek . Ani dla oleju ani dla wtryskiwaczy . Ista działa normalnie żadnych błędów wszystko z czytuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czy odpowiednio ustawiłeś kabel diagnostyczny?

4. Ustawienie poprawnego portu COM

INPA i DIS działają jedynie na porcie COM1. Aby sprawdzić i w razie potrzeby zmienić port naszego nowo zainstalowanego interfejsu postępujemy następująco:

klikamy prawym przyciskiem myszy na Mój komputer > Zarządzaj;

z menu po lewej stronie wybieramy Menadżer urządzeń;

na liście w prawym oknie odszukujemy Porty (COM i LPT), klikamy na niego. Na liście, która się rozwinęła odszukujemy port z naszym nowo zainstalowanym urządzeniem. Klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i wybieramy Właściwości;

w oknie, które pojawi się przechodzimy do zakładki Ustawienia portów > Zaawansowane;

tu ustawiamy następujące wartości: Numer portu COM: COM1, Odbiór Bajty: 1024, Transmisja Bajty: 1024, Czas opóźnienia: 1;

zapisujemy ustawienia i restartujemy komputer;

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Kabel jest poprawnie skonfigurowany jak już wspomniałem Ista działa , łączy się wyświetla błędy i nie wykazuje błędów. W między czasie udało mi się również znaleźć korekty wtryskiwaczy (były w innych zakładkach). Wciąż pozostał problem z kasowaniem CBS. Ista którą posiadam to stara wersja dostępna w internecie 4.01 PL . A kabel którego używam to K+dcan z racji że posiadam serie E a dokładniej x5 E53. Zastanawiam się czy może w tej wersji po prostu brakuje nie których funkcji ? chociaż ciężko mi uwierzyć że akurat tak oczywistej jak kasowanie inspekcji oleju ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ista 4.01 to archaiczna wersja.

Ostatnia dostepna standalone to 4.32.15 udostepniona na forum przeze mnie

Potrzebujesz pliki tuningowe? Stage 1 / EGR Off / DPF Off / AdBlue OFF / inne?

https://ecufilesperformance.nl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...