Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

Akumulator AGM do F15


Piotr 2023

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaki akumulator polecacie do X5 F15,2,0 diesel 231 KM, oryginał czy zamiennik?                          Zdjęcie akumulatora, który mam zamontowany w załączniku.

IMG_20230812_142054.jpg

IMG_20230812_141838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Polecam RUNNING BULL AGM  592 01 - 92Ah 850A

Bardzo dobry akumulator 

  • Lubię to! 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dokładnie taki: https://allegro.pl/oferta/akumulator-banner-92ah-850a-p-running-bull-agm-12911854389

I wtedy nie musisz kodować pojemności akumulatora bo jest bardzo zbliżona tylko wykonać rejestrację nowego.

  • Lubię to! 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wówczas trzeba wpisać, przykładowe numery z tego akumulatora co mi poleciłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Piotr 2023 nie trzeba wpisywać żadnych numerów tylko w programie np. ISTA zrobić rejestrację nowego akumulatora lub w BimmerTool

  • Lubię to! 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też odpowiedzi, że jeżeli jest 92 ah 850a to trzeba programować  ze zmianą pojemności, czy to tak jest? Bo już teraz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Musisz zobaczyć jakie masz opcje przy kodowaniu, czy jest wartosc 92Ah jeżeli nie ma to 90Ah i będzie dobrze

  • Lubię to! 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Za pomocą programu BimmerTool nie zakodujesz nowej pojemności akumulatora, w tym programie można tylko zarejestrować nowy akumulator ale jeżeli miałeś 90Ah i zmieniasz na 92Ah nie ma potrzeby kodowania, wystarczy rejestracja nowego akumulatora.

  • Lubię to! 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jeżeli będę wymieniał akumulator, to mogę podpiąć drugi pod te przyłącza pod maską, aby nie stracić wszystkich ustawień i wówczas wymienić i zarejestrować nowy akumulator?😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2024 o 09:10, Piotr 2023 napisał(a):

A jeżeli będę wymieniał akumulator, to mogę podpiąć drugi pod te przyłącza pod maską, aby nie stracić wszystkich ustawień i wówczas wymienić i zarejestrować nowy akumulator?😉

Możesz, albo po prostu podpiąć jakieś urządzenie co trzyma napięcie.

 

Najbardziej popularnym sposobem wymiany akumulatora z podtrzymaniem napięcia jest podłączenie do przewodów dodatkowego akumulatora. Przed odłączeniem starego, upewnij się, że kable są podłączone do nowego dostatecznie mocno. Następnie odłącz starą baterię, rozpoczynając od minusa i podłącz nową, rozpoczynając od plusa. Podczas podpinania dodatkowego akumulatora, zachowaj szczególną ostrożność, by uniknąć skoków napięcia i zwarć. Kolejnym sposobem wymiany akumulatora z podtrzymaniem napięcia jest użycie prostownika, posiadającego specjalną funkcję zasilacza. Podłącz prostownik do prądu i uruchom opcję podtrzymywania napięcia.

  • Lubię to! 1

-E21🖤E30🖤E36🖤E46🖤E90🖤-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...