Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

Zestaw ściągaczy do tulejek pływających.


Dejwido

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

Za jakiś czas chciałbym się wziąć za wymianę tylnych tulei pływających w E90, ale nie wiem na jaki zestaw do ich wyciskania się zdecydować, ktoś może używał czegoś konkretnego i jest w stanie polecić? Żeby się nie rozleciało po jednym użyciu?

Tuleja o nr. 33326792553

 

Nie wiem czy 5serię mają te same średnice?

-E21🖤E30🖤E36🖤E46🖤E90🖤-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Cześć, stoję przed tą samą wymianą tylko w E60, mam już wszystko kupione. Przy okazji wymieniam również tuleje na wahaczu dolnym na Meyle HD. Nie będę tego robić sam tylko u mechanika więc nie wiem czy on ma jakieś ściągacze czy na prasie będzie to robić. Wydaje mi się, że ogólnie zwykły zestaw do ściągania tulei pływającej powinien pasować, bo jak patrzyłem do E60 to pasuję również do innych modeli.

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z prasą jest taki problem, że trzeba dużo się narobić 😅, a ja jednak bym wolał poluzować wachacz i zrobić to na aucie. Potem jeszcze zbieżność by wypadało skontrolować...

Upatrzone mam już tuleje od FAGa, bo mają w zestawie nowe śruby i nakrętki, a BMW zaleca ich wymianę także przy okazji.

Jak przeszukuje internet to widzę same zestawy do piątek, siódemek, e60, e39 itd, a właśnie nie jestem pewien czy mają te same wymiary te tuleje. Najwyżej będę musiał sprawdzić, bo coś mi się nie chce wierzyć, że do E90 takich zestawów nie robią tylko pewnie z opisami jest problem na aukcjach.

 

-E21🖤E30🖤E36🖤E46🖤E90🖤-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Również mam nowe śruby kupione, lepiej przy okazji wymienić niż na starych skręcać, kto wie czy przy odkręcaniu się jakaś nie urwie czy coś 🙂  Spójrz w newtis z jakim momentem dokręcać 🙂 

  • Lubię to! 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momenty znam 🙂, jakby ktoś potrzebował na przykładzie E90 2.0 benzyna, to:

Wahacz 165 Nm, dolne mocowanie amortyzatora 60 Nm. Ważne, aby przy takich rzeczach jak wahacze, dociągać to, gdy samochód stoi na kołach.

A co do zestawu... Będę zamawiał w poniedziałek jakiś pierwszy lepszy z neta z pozytywnymi opiniami. Zobaczymy co z tego będzie, zdam relacje. Najwyżej stracę 😁

  • Lubię to! 1

-E21🖤E30🖤E36🖤E46🖤E90🖤-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem, odebrałem. Zestaw rzeczywiście okazał się jedynym sensownym sposobem do podejścia z wymiana tulei pływających i na szczęście pasował, ale niestety jego jakość pozostawia trochę do życzenia. Same metalowe tuleje są raczej porządne, ale pręt z gwintem służący do skręcania wszystkiego razem wygiął się bez większej przyczyny. Skutkować to może krzywym wciskaniem przyszłych tulei.

Nieco więcej o tym zestawie wspomniałem w temacie z moim BMW, tam też znajdziecie nazwę zestawu itp.

-E21🖤E30🖤E36🖤E46🖤E90🖤-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...