Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

Bmw E91 Lci 318d


M4T3US2

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, po już jakimś czasie na tym forum, chyba pora się co nieco przedstawić, oraz pokazać swoje nudne daily. Po paru latach przerwy po e46 compact uznałem, że pora wrócić do marki. Zupełnym przypadkiem zakupiłem właśnie tą sztukę w sierpniu 23r.

Przyznam szczerze brakowało mi tego, no ale cóż dość p*****lenia trzeba by coś pokazać.

bmw1.thumb.jpg.e255b572ad176704b03ffae02fed608b.jpg

 

MODEL: Seria 3 - E91
TYP PALIWA: DIESEL
POJEMNOŚĆ: 2.0
KOD LAKIERU: A52/7, LAKIER: SPACEGRAU METALLIC
DATA PRODUKCJI: 2010
KOD SILNIKA: N47T
MOC SILNIKA: 143KM
TYP SKRZYNI BIEGÓW: Manualna

 

WYPOSAŻENIE:

 

 

  • PAKIET PALACZA
  • TORBA NA NARTY
  • NAVIGACJA PROFESIONAL CIC
  • STEROWANIE GŁOSEM
  • BLUETOOTH
  • COMBOX
  • CZUJNIK ZMIERZCHU
  • PDC PRZÓD-TYŁ
  • CZUJNIK DESZCZU
  • LAMPY PRZECIWMGIELNE PRZEDNIE
  • CLIMATRONIK
  • TEMPOMAT
  • SERVOTRONIK
  • ALARM
  • DRL
  • START/STOP

Od momentu zakupu autko dostało już praktycznie drugie życie, wymienione zostało wiele cześci, oraz przeprowadzone wiele napraw, oto większość z nich (pewnie o wielu zapomniałem)

Wymieniono kompletny rozrząd (osprzęt oem, łańcuch FAI)

Odma oem

Rewizja dwumasy i sprzęgła

Wymiana Oleju w skrzyni biegów

Wymiana oleju w dyferencjale

Wszystkie uszczelki które były potrzebne przy wymianie rozrządu oraz które wymagały wymiany

Łączniki stabilizatora

nie wspominając o kilkukrotnej wymianie oleju w międzyczasie

Aktualizacja map 2024

Kodowania języka polskiego

Kodowanie Wirtualnej Szpery

 

MODYFIKACJE

No cóż, jak wiadomo, nie da się oszukać samego siebie i trzeba coś zmienić pod siebie.

Autko dostało:
Markery Led

Kierownicę sportline

Czarne nerki z podwójnym żeberkiem

Nakładki na lusterka z kłem

Dokładki przedniego zderzaka na wzór bmw performance

uniwersalną lotkę tylnej klapy (tymczasowo)

Dyfuzor pod tylny zderzak

Dolna część zderzaka pomalowana na czarno (aktualnie plastidip)

Nakładkę końcówki tłumika

Zawieszenie Gwintowane MTS GOLD BLACK COMFORT EDITION

Felgi: Replika Ac Schnitzer typ 3 18" 8,5j  ET:15

Hamulce przód Rotinger High Performance Carbon  wraz z klockami tej samej firmy

 

Po tych wszystkich zmianach autko wygląda tak:

IMG_3388.thumb.jpg.6625e0656da838bbde3732b77a46ad80.jpg

 

IMG_3391.thumb.jpg.315bc5c6564b19d0a7489840f0db8de8.jpgIMG_3389.thumb.jpg.c3bb62724f81a5d6134316f42b01eacb.jpgIMG_3366.thumb.jpg.d120ff25cd5e3b3be5e1790bfc92fbe3.jpgIMG_3392.thumb.jpg.f98a43d2d2fa333743bbfb7755c68523.jpg

Dalsze plany:

Hamulce tył Rotinger nacinane nawiercane (już czekają na montaż)

Podkładki pod tylne sprężyny (założone bez regulacji bo było za wysoko, ale jednak centrymetr trzeba podnieść)

Lakierowanie kilku elementów pojazdu (jest poobijana ma wiele skaz oraz jest łaciata i żle polakierowana za granicą)

Uszczelka Przeciwwiatrowa przedniej szyby (stara ma już najlepsze czasy za sobą)

Dołożenie sportów

Czarny sufit

Ciemne kierunki boczne

Przyciemnienie delikatnie szyb

może wydech z 3.0d

Blenda kierownicy z ostatniego roku produkcji z dodatkowymi chromami

Mapa od ostatniej wersji 320d (184hp)

Lepsze koło

Przednie reflektory (jakaś soczewka lub xenon)

Lotka Maxtona

Intecooler Wagnera

a co jeszcze hmmm to czas pokaże, o czym na pewno poinformuje 😛

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ładna E91 🙂 Dobrze, że zrobiłeś rozrząd, silnik fajny, oszczędny.

  • Super 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DracoBlue napisał(a):

Ładna E91 🙂 Dobrze, że zrobiłeś rozrząd, silnik fajny, oszczędny.

rozrząd to podstawa, patrząc na to, że nie jest już teraz jakoś bardzo drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gejben_91 napisał(a):

ktoś coś może się wypowiedzieć na temat tej wirtualnej szpery?

Temat jest taki, działa to w dość ciekawy sposób dochamowując tylne koła, lecz trzeba tego używać z rozwagą, żeby nie zagotować hamulców, kolejny temat, jeżeli masz słabszą wersję silnikową tak jak np właśnie 318d, na suchym i większym kole przy szperze, auto wystrzeliwuje do przodu przy dynamicznym ruszaniu, więc trzeba uważać, na śniegu daje więcej kontroli nad autem, wiadomo, nie działa to w 100% jak zwykłą szpera, aczkolwiek po wyłączeniu trakcji, czuć, że tył zaczyna się słuchać i nadrzucać w stronę którą chcemy, reasumując, fajna sprawa do zabawy na śniegu i szybszego ruszania, nie wiem jak sprawa ma się w mocniejszych jednostkach, jednak trzeba mieć na uwadze szybciej zużywające się hamulce tylnej osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pora na mały update, w ostatnim czasie autko w końcu trafiło na podnośnik, wymieniłem tuleje w bananach i lewą końcówkę drążka (która stała jak zaspawana, nie miała luzów), wszystko Mahle HD przy okazji tuleje wahliwą tylnego wahacza, na tył wpadły gumy 21mm które podniosły auto na sprężynach od gwintu, tak aby jakoś miało to rację bytu w jeździe na co dzień.

Zrobiona pełna geometria, lecz nie podoba mi się bo tył mikroskopijnie rozjeżdża się na kątach, także z czasem wahacze z tyłu też pójdą do wymiany. Przy okazji dokupiłem już szczęki i zestawy naprawcze do kompletu, oraz komplet poduszek Mahle do tylnych amortyzatorów, zostaje czekać na kolejny wolny termin na podnośniku i pora składać tylne hamulce.

ps. w końcu zaczyna się to jakoś prowadzić, ale teraz gdy już wszystko jest jakoś ustawione, z gwintem ustawionym pod siebie, na 18" niestety zaczynają  być widoczne już braki mocy, trzeba będzie i nad tym pomyśleć, jak już upewnię się nad 100% sprawnością wszystkich podzespołów.
Co do Rotingera, różnica jest ogromna, zobaczymy jak jeszcze tył, ale im dłużej na nim jeżdżę tym bardziej polecam ten zakup.🤩

IMG_3604.JPG

IMG_3655.JPG

IMG_3565.jpg

Edytowane przez M4T3US2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Również stoję przed zrobieniem zawieszenia ale w tyle + geometria, bo auto pływa na drodze i prowadzi się niestabilnie. Powiedz mi jak oceniasz Meyle HD? Bo również kupiłem tuleje i czekam na montaż 🙂 

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, parę  lat pracowałem w częściach samochodowych i tak z doświadczenia wiem, że nie ma z tym problemów, od lat zakładam to w miejscach w których nie chce już  zaglądać i się sprawdza, ale są też niektóre tańsze opcje które też bywają dobre, bardzo mnie zaskakuje np. quaro, ale mam za małe doświadczenia, żeby się na ten temat wypowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...