Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

korekty wtrysków / spadanie obrotów poniżej minimalnych przy hamowaniu


Bubczak

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wyżej borykam się z problemem nierównej pracy silnika i są to dosłownie minimalne wartości natomiast podczas hamowania obroty potrafią spaść czasem poniżej kreski nawet, wszystkie odczyty używając isty sprawdziłem i wydają się oklej natomiast wtryski mnie zaciekawiły. niemożliwe jest dla mnie aby wartości na 4 cylindrach były równe 0 bez żadnej zmiany (cylinder 5,4 wydaje sie okej ale ta reszta jest dla mnie dziwna dosyć mocno gdzie szukać przyczyny?

Dziś postaram się jeszcze zresetować wszystkie adaptacje i zobaczę co dalej, natomiast za każde podpowiedzi z góry dziękuje i jutro również wrzucę zdjęcia z inpy

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Cześć, a sprawdzałeś czy np. w Inpa tez tak pokazuje korekty wtrysków? Auto manual czy automat?

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co zauwazylem poki co to, że masa powietrze wynosi 26 na rozgrzanym silniku to cyba dosc sporo, rozumiem ze szukac lewego powietrza ?

co do wtrysków to dziś skaskowałem adaptacje wolnyc obrotów itd, ile trwa taka adaptacja ponieważ rozumiem ze silnik ma byc uruchomiony dopki sie nie zakonczy, czy ta adaptacja bedzie sama sie dostosowywać po wyłaczeniu silnika i normalnej codziennej jezdzie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zadałem pytanie, konkretnie interesuje mnie ile poowinienem zrobic kilometrów przed przełączeniem na gaz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Do pełnego rozgrzania auta 

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2024 o 09:09, DracoBlue napisał(a):

Cześć, a sprawdzałeś czy np. w Inpa tez tak pokazuje korekty wtrysków? Auto manual czy automat?

tak, wygląda to w ten sposób, jeżdże na benzynie cały czas a wtryski dalej nie maja odczytów, powinienem spróbować podmienić te wtryski czy jak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sprawdź czy po dodaniu gazu się wartości zmieniają. Czy jakieś nie pożądane objawy? Na moje cyl 4 ma trochę za wysoką korektę

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DracoBlue napisał(a):

Sprawdź czy po dodaniu gazu się wartości zmieniają. Czy jakieś nie pożądane objawy? Na moje cyl 4 ma trochę za wysoką korektę

Nie zmieniaja się, zatrzymują się i po paru sekundach znów pracują, ma za wysokie wartości natomiast wciąż się miesci w zakresie chyba prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem nie występują już problemy z obrotami po adaptacji natomiast te wtryski mnie dziwią że wartości nie ruszają z miejsca na cyl 1,2,6 bodajże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...