Skocz do zawartości
  • Witaj na BimmerTech.pl

    Cześć Pasjonacie! Miło Cię powitać na najlepszym forum BMW.

    Aby w pełni korzystać z forum wymagana jest Rejestracja.

     

BMW E61 525d LCI MPakiet


Sobeke30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam moje wozidło.

BMW E61 525d LCI z 2008r

Auto w tzw. bieda edyszyn 😉 jedynie Ori Mpakiet 😎

Silnik to znana wszystkim jednostka m57b30n2 czyli 197Km w manualu

Wyposażenie:

Hymm co tu dużo pisać klima jest, wspomaganie jest, dupy grzane, szyby latające 😉, i chyba na tym koniec 🥱

Modyfikacje 🤔

Niech pomyślę , wrzuciłem nerki Ala F10, felgi 19" przód 8.5 tył 9.5 cała, obniżyłem Nivo, wrzuciłem LED h7 Narva, co było to zmieniona gałka, chip na ok 220-240KM kiedyś to sprawdzę ale napewno co w tych granicach jest. 

Plany 🙆

Naprawa zderzaka przedniego bo jest lekko pęknięty, klapa do malowania, wymiana przewodów wiązki klapy, obszycie kierownicy, wymiana oleju skrzyni i dyfra, może jakaś inna felga 🤔 i tak raczej zostanie jak jest, ewentualnie jakieś ringi do jazdy dziennej bo teraz mam ustawione długie.

Zdjęcia :

 

IMG_20220802_183516.jpg

IMG_20220802_183718.jpg

IMG_20220802_183524.jpg

IMG_20220802_192942.jpg

IMG_20220803_121455.jpg

IMG_20220423_194507.jpg

IMG_20220423_182914.jpg

IMG_20220423_182857.jpg

FB_IMG_1650552135511.jpg

IMG_20220420_162339.jpg

MVIMG_20211226_160346.jpg

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano

Moje 5gr 🙂

osobscie bym zmienil kolor rotoru bo pomniejsza kolo ale to moje zdanie

wzor rolki fajny i zdecydowanie lepiej by wygldaal nawet w nudnym srebrnym kolorze

Bardzo milo wspominam serie E dawno dawno temu , co prawda benzyna 530i ale fajnie sie tym latalo

 

Powodzienia w modach i bezawaryjnosci 🙂

 

 

290929882_1450796085371374_3512273082090549578_n.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za fajne słowo na temat autka, nie jest to ideał, ale szukałem długo fajnego wypasionego sprzętu. Lecz w normalnej kasie jest to ciężkie. 

Dla mnie najważniejsze jest aby było bez awaryjne bo robię ok 1500km do 2tkm w miesiącu. 

Staram się utrzymać auto w fajnym stanie lecz potrzebuje trochę poprawek 😉

Ojciec_Dyrektor co do rotoru hymm.. i tak będzie do odświeżenia bo już nie wygląda dobrze. Lecz nie wiem jaki kolor by pasował, srebrny raczej odpada bo za bardzo zaleje się z rantem w polerce... Chodź pewnie też nie było by źle. Teraz jest taki typowy Black 😎 i dosc fajnie to wygląda. Myślę nad takim szarym rotorem mogło by to fajnie wyglądać.

Pozdro 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2022 o 10:46, Sobeke30 napisał:

Dzięki panowie za fajne słowo na temat autka, nie jest to ideał, ale szukałem długo fajnego wypasionego sprzętu. Lecz w normalnej kasie jest to ciężkie. 

Dla mnie najważniejsze jest aby było bez awaryjne bo robię ok 1500km do 2tkm w miesiącu. 

Staram się utrzymać auto w fajnym stanie lecz potrzebuje trochę poprawek 😉

Ojciec_Dyrektor co do rotoru hymm.. i tak będzie do odświeżenia bo już nie wygląda dobrze. Lecz nie wiem jaki kolor by pasował, srebrny raczej odpada bo za bardzo zaleje się z rantem w polerce... Chodź pewnie też nie było by źle. Teraz jest taki typowy Black 😎 i dosc fajnie to wygląda. Myślę nad takim szarym rotorem mogło by to fajnie wyglądać.

Pozdro 

Szary rotor myślę że by fajnie siadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ric3s napisał:

Szary rotor myślę że by fajnie siadł

Kazdy kolor bedzie lepszy od czarnego ,

wystarzy zobaczyc u mnie jaka robote zrobilo rotor w srebrnym

wiadomo ze im ciemniejszy tym bardxziej pomniejasz rolke

 

e9eb0cec4957956a1a638d1653205980.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 4.10.2022 o 20:38, Ojciec_Dyrektor napisał(a):

Kazdy kolor bedzie lepszy od czarnego ,

wystarzy zobaczyc u mnie jaka robote zrobilo rotor w srebrnym

wiadomo ze im ciemniejszy tym bardxziej pomniejasz rolke

 

e9eb0cec4957956a1a638d1653205980.jpg

Na tym zdjęciu robi robotę rotor. Na ten sezon nie dam rady już ogarnąć zmiany koloru rotoru. Myślę nad zmianą koła na następny sezon ten jeszcze przelatam 😁

Fajna dokładka ma ktoś namiar na taką dokładkę zderzaka ? To raczej nie Maxton.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

Ładnie siadło 🙂 Jakie masz opony? Ja kupiłem 255/35R19, myślę że w przyszłym tygodniu będzie montaż.

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2023 o 14:50, DracoBlue napisał(a):

Ładnie siadło 🙂 Jakie masz opony? Ja kupiłem 255/35R19, myślę że w przyszłym tygodniu będzie montaż.

Przód 235/35/19 a tył 275/30/19 z przodu powinno być 245 ale takie były opony już na przodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2023 o 21:55, BmwFun napisał(a):

Felga siadła spoko ale jeszcze lepiej siądzie jak będzie troszkę niżej 😉

Już nie obniżam 😉 wcześniej było z około 1.5cm niżej. Teraz cały nowy zawias Sachs mpakietowy wleciał bo sprężyna pekła. I jest lekko wyżej. Już prostowałem 2 felgi po dziurze i spawalen 😀 za dużo km robię żeby glebowac 😉 do pracy 600km w jedną stronę 😉 plus jazda na miejscu lekko 2tys km miesięcznie 😉 i tak zastanawiam się nad sprzedażą felg i założeniem oryginału 🙆 chyba że oddam do jakiegoś fachowca tylna felgę na spawanie i prostowanie. Bo jeden mi tak pospawal że jest lipa i felga dalej krzywa.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
26 minut temu, Sobeke30 napisał(a):

Już nie obniżam 😉 wcześniej było z około 1.5cm niżej. Teraz cały nowy zawias Sachs mpakietowy wleciał bo sprężyna pekła. I jest lekko wyżej. Już prostowałem 2 felgi po dziurze i spawalen 😀 za dużo km robię żeby glebowac 😉 do pracy 600km w jedną stronę 😉 plus jazda na miejscu lekko 2tys km miesięcznie 😉 i tak zastanawiam się nad sprzedażą felg i założeniem oryginału 🙆 chyba że oddam do jakiegoś fachowca tylna felgę na spawanie i prostowanie. Bo jeden mi tak pospawal że jest lipa i felga dalej krzywa.

Ja swoją też nie będę już obniżać mam na sportowym m pakietowym zawieszeniu. Mam nadzieję, że felgi wytrzymają te dziury, bo też będę mieć profil 35 😅😅

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, DracoBlue napisał(a):

Ja swoją też nie będę już obniżać mam na sportowym m pakietowym zawieszeniu. Mam nadzieję, że felgi wytrzymają te dziury, bo też będę mieć profil 35 😅😅

Całe lato przejeździlem i na koniec sezonu wrabałem się w dziurę, jak bym wiedział że będą takie szkody to bym dzwonił na policję czy do gminy zgłaszał. Przednia lekko dostała gdzie najbardziej przodem poczułem. A okazało się że tylnia jajko i pęknięcie mocniejsze że gościu nie mógł dobrze pospawać i mi jej nie wyprostował. Felgi niby twarde ale już na takim profilu wpadniecie w dziurę kończy się właśnie tak 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przy jakiej prędkości mniej-więcej się to stało? Ja mam felgi styling 232 z X6 / X5 mam nadzieję, że są dosyć twarde.

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DracoBlue napisał(a):

Przy jakiej prędkości mniej-więcej się to stało? Ja mam felgi styling 232 z X6 / X5 mam nadzieję, że są dosyć twarde.

Około 50km/h przejeżdżałem mostek i za mostkiem odrazu w lewo droga szła i prawa strona w dziurę uderzyłem nie widziałem jej bo to w nocy było. Ale mam nauczkę następnym razem dzwonię po policję. Bo wyszło że łożysko musiałem wymienić no i 2 felgi dostały 🤦

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Szwagier w Pile też rozwalił felgę parę lat temu, wezwał policję, trochę musiał się nakłócić ale dostał kasę z tego co pamiętam 🙂 

  • Lubię to! 1

BMW E60 530d 218km + chip

Olej: Ravenol VST 5w40 + Archoil AR9200 v2

www.grafidea.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...